Portarul Zapata a semnat cu Steaua

Portarul columbian Robinson Zapata Montano a semnat contractul cu Steaua Bucuresti si va evolua la echipa condusa de Gheorghe Hagi in urmatorii patru ani. Columbianul a fost transferat de la formatia Club Deportivo Union San Felipe si se va alatura lotului echipei Steaua. Portarul a evoluat pentru echipa nationala a Columbiei in editia din acest an a Copei America.

Evaziune fiscala, in panificatie

Ministerul Agriculturii sustine ca majoritatea operatorilor de pe piata painii incalca legea.
„Trei sferturi dintre cei care activeaza pe piata painii fac evaziune fiscala”, a declarat azi ministrul Agriculturii, Decebal Traian Remes.
El a explicat ca acum doi ani, cand nu erau probleme de temperatura, tona de grau costa 750 de lei, iar anul acesta, cand e seceta, pretul declarat este de numai 500 de lei.
Remes a spus ca va propune Guvernului masuri pentru stabilizarea pretului painii, dar nu a dat detalii despre aceste masuri.

Beckham, debut la LA Galaxy

Mijlocasul englez David Beckham a debutat la formatia Los Angeles Galaxy din Statele Unite, intr-un meci amical cu Chelsea. Meciul a fost castigat de Chelsea cu scorul de 1-0, gol marcat de John Terry in minutul 49. David Beckham a intrat pe teren in minutul 78, in uralele celor 27.000 de spectatori prezenti la meci. La final Beckham s-a declarat foarte fericit ca a putut intra in joc. El a spus ca publicul a fost incredibil si ca personal isi doreste ca stadioanele sa fie pline la fiecare meci, iar atmosfera la fel ca la partida de ieri.