Formatia Astra Ploiesti a remizat, in aceasta dupa-amiaza, 2-2, pe terenul Timisoarei, dupa ce a condus cu 2-0. Primul gol a venit in minutul 17, cand Stratila l-a depasit in viteza pe Ignjatijevici, a centrat in 6 metri, iar Miranda reusind sa trimita mingea in poarta. N’Doye a transformat un penalti acordat de centralul Georgian Ionescu pentru Astra, in urma unui fault in careu al lui Cisovsky asupra lui Tigoianu, in minutul 64, dubland avantajul oaspetilor.
Arbitrul Ionescu a acordat inca un penalti, in minutul 72, insa pentru gazde, in urma unui fault al lui Mihalache asupra lui Zicu, care a si transformat. In minutul 79, Zicu a lobat o minge peste apararea adversa, iar Zagrean a impins balonul in plasa de la 7 metri, pentru 2-2.
Astra ocupa locul 9, cu 31 de puncte si intalneste duminica, acasa, pe Steaua.