Petrolistul Boldeşti şi-a luat “la revedere” de la Liga a III-a cu un eşec fără drept de apel, 0-4 cu Viitorul II Constanţa, “satelitul” campioanei având în atacantul tulcean Cristian Ene un adevărat “one man show”, cu patru goluri marcate, câte două în fiecare repriză. A fost un joc care a “curs” într-o singură direcţie, după retrogradarea matematică, Petrolistul Boldeşti având ca motiv de mulţumire doar faptul că, în acest ultim meci, au debutat în acest eşalon valoric încă doi juniori: formaţi la propriul club, Costache şi Teodorescu.
Antrenorul Marian Ilie a trimis în teren pentru acest ultim meci jucat efectiv în Liga a III-a (în runda cu numărul 26, “Boldeştina” va câştiga trei puncte la “masa verde”) următorii jucători: L. Dinu – Zecheru, C. Ionescu, Badea, Cernat – Micu, M. Tudor – Zamfir, Cristian Mihăiţă, Tudorie – Lişiţă, iar pe parcursul partidei au mai intrat Paraschivoiu, Samuel Matei, Eduard Costache şi Teodorescu Marcian.

Astra 2 – eşec în prelungiri la Tunari

Cealaltă grupare prahoveană, Astra 2, a pierdut, nemeritat, la Tunari, unde golul lui Liviu Oşca (din prelungirile partidei) a fost decisiv, unicul inamic al întâlnirii jucate în condiţii improprii total fiind ploaia abundentă căzută înainte de meci ce a făcut terenul aproape impracticabil.
La capătul unui meci în care elevilor lui Marius Măldărăşanu le-a fost refuzat un penalti, de către arbitra craioveană Alina Peşu (pentru un henţ în careu), scorul final poate fi considerat nedrept, dar, acest lucru, din păcate, nu ţine loc de puncte în clasament.
Astra II a evoluat în acest meci în formula: Nedelcu – Butean, C. Popescu, Vârtej, Roman – Răileanu, Barâcă – V. Gheorghe, Moise, Balaure – Şumudică jr, pe parcurs intrând în teren şi Chişi, Banu, Andrei Ioniţă şi Fabian Ioniţă.

Seria a II-a, etapa 25, rezultate şi clasament

Dinamo Bucureşti II – Unirea Slobozia 2-1
Daniel Popa (88, 90+3) / Constantin Toma (4 – pen.)
Metaloglobus Bucureşti – SC Popeşti Leordeni 3-2
Andrei Voican (21), Ştefan Nicolae (33), Robert Gheorghe (54) / Robert Răducan (44), Leonard Boiangiu (58)
Înainte Modelu – Axiopolis Sport Cernavodă 2-2
Marian Ghiţă (15), Ricardo Mihalache (24) / Alexandru Moise (20), G. Rusu (65)
Viitorul Domneşti – Arsenal Malu 3-0
Echipa Arsenal Malu s-a retras din campionat în pauza de iarnă şi va pierde la „masa verde” toate meciurile din retur.