Întrecerea ”Cupa Satelor” – considerat cel mai amplu proiect de scouting în mediul rural, competiție națională dedicată jucătorilor din categoria Under13, organizată de Federația Română de Fotbal – dedicată tinerilor practicanți ai fotbalului din mediul rural, a fost ”făcută de râs” de una dintre adversarele echipei care a reprezentat județul nostru (echipa comunei Bucov). Echipele participante reprezintă satele și comunele din România, dar, unii așa zis ”profesori” au găsit de cuviință că dorința de a câștiga poate să depășească spiritul de fair play! Astfel, formația din ­Teleorman – a comunei Vârtoape – a fost descalificată pentru că a utilizat un jucător peste vârsta limită acceptată în competiție, iar echipa din Bucșani, care a și găzduit grupa, a sărbătorit pe teren propriu calificarea în finala Cupei Satelor, după ce a jucat contra reprezentantelor din Teleorman și Prahova. ”A fost o bătaie de joc din partea “profesorului” de la Vârtoape… Nu doar un jucător a fost pe fals! Am înțeles că la ultima ediție, din 2018-2019, tot ei s-au calificat la Bușteni” – a fost reacția lui Ciprian Pavel, cel care a reprezentat echipa din Bucov la acest turneu.