Echipele prahovene de Liga III au ”revenit la obiceiurile proaste”, niciuna dintre cele 4 nereușind să obțină cele trei puncte. E drept, Tricolorul Breaza a jucat cu CSO Plopeni, punctele împărțindu-se, câte unul, în timp ce, tot în play-out, CS Păulești pare să-și fi semnat condamnarea la retrogradare, pierzând din nou (1-3, în ”derbiul retrogradării”, cu Aro).
În play-off, Blejoiul a pierdut și ea, la Giurgiu, o înfrȃngere după un meci cu prea multe greşeli în tabăra prahoveană.
După o primă parte a jocului şi un ȋnceput de repriză secundă şterse, ȋn care gazdele au marcat ȋn urma a două cornere, CS Blejoi a fost aproape de ,,remontada”, revenind de la 0-2 la 2-2 şi avȃnd o bară prin Juan Pătraşcu (min. 70), scăpat singur spre poartă. Din păcate, gazdele au marcat la o nouă greşeală a aparării echipei lui Răzvan Vlad, iar eforturile din final au fost zadarnice, ȋn prelungiri CS Blejoi avȃnd un gol anulat pentru ofsaid la Ionuţ Dima şi un penalty neacordat la Cosmin Lambru.!

SCM Dunărea Giurgiu – CS Blejoi 3-2 (1-0)
Marcatori: T. Constantin (11, 48), Pasăre (76)/Brăilă (58), Bălaşa (62)
Dunărea: Stanciu – Bălăceanu (70 Rubică), T. Constantin (cpt), Mitrea, Stroe (65 Lixandru) – Sima (60 Pasăre), Grigore – M. Costache, Bălţat (70 Coşeru), Mizdrescu (70 Mănăilă) – Florescu. Antrenor: Andrei Nemţescu.
CS Blejoi: M. Cotolan – Giuroiu (cpt), Pătraşcu, Ov. Costache – Bălaşa, A. Dinu (46 Popenciu), Dima, Dr. Mănescu (79 Şchiopu), Tolea (60 Cr. Ionescu) – Lambru, R. Tudor (46 Brăilă). Antrenor: Răzvan Vlad.
Avertismente: Mizdrescu (23), Sima (85), Grigore (90+7)/Dima (28), Giuroiu (81), Brăilă (90+7)
Arbitri: Mihai Ene – Răzvan Tudor şi Răzvan Marin (toţi din Bucureşti)
Observator pentru arbitri: Dumitru Anton (Balş)
Delegat de joc: Silvia Boroneanţ (Bucureşti)