Marcel Marin

Stadionul „Petrolul” – Teleajen a găzduit un meci de old-boys între echipele Petrosport Ploieşti şi FC Dino Bucureşti, cum stă bine unor astfel de întâlniri prieteneşti, scorul final fiind egalitate perfectă: 4-4, după 2-2 la pauză. De fapt, a fost… 4-4 ca la „teatru”, meciul fiind prelungit cu vreo 7 minute tocmai pentru ca oaspeţii „să nu plece supăraţi”şi să egaleze, desigur „din pinalti”, foştii divizionari secunzi Vali Aristan şi Vasile Nicolae, plus Lucian Bucur – „primarul-jucător” din Surani – fiind printre remarcaţii echipei gazdă (Bucur a marcat două goluri), unde şi-au făcut loc, pe teren, şi patronul clubului Petrosport – Florin Goruneanu, Claudiu Rusu (un gol) – tatăl juniorului Alexandru Rusu, de la Petrosport, Dan Nitescu (un gol). De organizarea evenimentului s-a ocupat antrenorul Iulian Cojocaru -Petrosport Ploiesti.
Oaspeţii au „răspuns” cu o echipă cu „internaţionali”, turcii Hakan Gun şi Gokhan Baydar, plus olandezul Pierre Dutch – care a şi marcat două goluri, completând lotul pregătit de Daniel Ene.
Echipa prahoveană a evoluat în formula: A. Nicolescu – A. Stoica, F. Apostolache, T. Bogdan, A. Tătaru – V. Oprea, Aristan, Niţescu, Anastase – L. Bucur, Stanemir, pe parcurs intrând şi Seceleanu, Cl. Rusu, V. Nicolae, Gioruneanu, Drăgoi, C. Păun, F. Neagu. Antrenor: Iulian Cojocaru.