Liga a III-a, Seria a III-a, din care face parte şi echipa Astra 2, are un nou lider, Turris Tn. Măgurele, care a depăşit la golaveraj pe Flacăra Horezu!
Astra 2 a reuşit a doua victorie pe teren propriu, din acest sezon, scor 2-1 cu Pucioasa, la capătul unui meci dramatic, decis în min. 88 de reuşita lui Gabi Șerban (foto). Asta după ce oaspeţii au condus la pauză cu 1-0, egalarea survenind, după pauză, prin golul lui Vîlceanu, într-un joc în care revirimentul echipei pregătite de Adrian Senin s-a făcut simţit odată cu apariția pe teren a lui Bogdan Chipirliu, fostul golgheter al eşalonului secund (pe vremea când juca pentru Juventus Bucureşti) intrând pe gazon după o lungă perioadă de accidentare, care l-a ţinut departe de competiție în acest sezon, până acum.
Astra 2 a evoluat în formula: Nedelcovici – Mihăilă, Dobre, Crişan, Truşescu – Duminică, Boboc, Şerban, Banu, Vâlceanu – Găvîrliţă, pe parcurs intrând şi Chipirliu, Lupuleţ, Gherasim.